21. 7. 2021

přidali jsme další 2 alba s fotkami z posledních táborových dnů https://prvniplatenaosada.rajce.idnes.cz/, jméno Olympiada, heslo jsme Vám poslali emailem.)

15. 7. 2021

Vážení rodiče,

i po včerejších bouřkách je u nás na táboře vše v pořádku, nemusíte se bát.

Máme za sebou závěrečnou etapu celotáborové hry, kdy se děti dostaly konečně i na krátký výlet do okolní přírody, a vyhodnocení oddílů. Dopadlo to následovně: na pátém místě se umístili Omaga, čtvrtí jsou Opice, třetí Australanti, na druhé příčce se umístili Kolumbové a letošním vítězem je oddíl Kungpao.

Dnes nás čeká závěrečný oheň, vyhodnocení nejlepších táborníků a oficiální rozloučení s letošní olympijskou Plátěnkou.

Zítřejší předávání dětí je plánováno mezi 13. - až 16. hodinou. Dbejte prosím zvýšené opatrnosti při parkování nad táborem. Po vstupu brankou do areálu Vás bude čekat personál, který Vám táborníky předá.

12. 7. 2021

Dobrý den,

máme za sebou pár krásných dní, konečně jsme se i vykoupali v Jizeře. Stihli jsme i noční hru a jarmark, který si děti určitě užily. ... Jsou za námi hry v lese i závody na lodích. Dnes byla přednáška paralympionika Míry Šperka (stříbrný medailista z paralympiády 2004 v Athenách a současný reprezentant v parabsketbalu). Následovaly paralympijské disciplíny (hod diskem ze sedu, lezení na stěnu "nevidomých", trasování na lodích a podobně...). Dnešní den končil fotbalovými zápasy mezi mladšími táborníky a "hezčím" týmem z řad vedoucích a praktikantů - našim mladším gratulujeme k vítězství na penalty. Následoval zápas mezi nejstaršími táborníky a výběrem z řad vedoucích a praktikantů, který skončil pro změnu vítězstvím vedoucích 3:2.

V případě nutných dotazů nás kontaktujte na táborovém mailu nebo na telefonu Michala Pavelky - 605 402 974.

Fotky přidáváme průběžně - https://prvniplatenaosada.rajce.idnes.cz/, jméno Olympiada, heslo jsme Vám poslali emailem.)

9. 7. 2021

Dobrý den,

i přes nepřízeň počasí si toho na táboře děje tolik, že nestíháme dávat informace na web. V uplynulých dnech se nám podařilo sjet na lodích (případně raftu) část řeky Jizery včetně jezu, což si děti hodně užily. Ve čtvrtek proběhlo povinné přetestování některých účastníků tábora, všechny výsledky negativní a my pokračujeme vesele dál. Děti dále čekají tradiční hry i nové aktivity, na které zvyklé nejsou.

Včera jsme očekávali ve večerních hodinách dle předpovědí velkou bouřku, jako zázrakem se to našemu táboru celkem vyhnulo, takže nemusíte mít obavy.

V případě nutných dotazů nás kontaktujte na táborovém mailu nebo na telefonu Michala Pavelky - 605 402 974.

Fotky přidáváme průběžně - https://prvniplatenaosada.rajce.idnes.cz/, jméno Olympiada, heslo jsme Vám poslali emailem.).

3. 7. 2021

Dobrý den,

předně děkujeme za bezproblémové předání dětí. Sice nám první dny trochu pršelo, ale dnes se ukázalo slunce. Dnešní den začaly první celotáborové hry, kdy mohly děti získat body do oddílů i jednotlivců.

Jelikož s dřívě uváděným táborovým telefonním číslem máme technické problémy, tak (pokud je to třeba) nás kontaktujte na telefonu Michala Pavelky - 605 402 974.

Fotky přidáme co nejdříve.

23. 6. 2021

Dobrý den,

Vláda konečně oficiálně schválila úpravu podmínek testování na táborech. Z tohoto rozhodnutí a z podmínek na našem táboře tedy platí to, co jsme psali v posledních emailech, tedy pro jistotu: musí být splněna jedna z následujících podmínek:

 • PCR test starý max. 7 dní
 • Antigenní test v odběrovém místě starý max. 72 hodin (přetestování každých 7 dní), případně čestné prohlášení o provedeném testu v práci škole (max. 72 hodin staré, tzn., z pondělí neplatí)
 • Očkování – 22 dnů po první dávce
 • Prodělaná nemoc v uplynulých 180 dnech (laboratorně nebo od lékaře potvrzené, nebo certifikát z ocko.uzis.cz)

Vzhledem k tomu, že drtivá většina rodičů se ozvala s tím, že jejich děti absolvují PCR test, tak ti, kteří mají povinnost se vždy po 7 dnech přetestovat (antigenní testy), musí mít přibalené 2 samotesty. Tyto testy podepsané budeme vybírat již při přebírání dětí spolu s ostatní dokumentací, mějte je prosím např. označené v uzavíratelném sáčku nebo v podepsané obálce…

Pokud máte možnost nám certifikát/osvědčení o negativním testu, potvrzení o prodělané nemoci… poslat předem na náš email (nejdéle do večera 30. 6.), budeme rádi, urychlí to administrativu při přebírání dětí.

V příloze emailu jsme posílali nové smluvní podmínky, seznam věcí s sebou a bezinfekčnost. Tyto dokumenty mají v záhlaví uveden text 2021 verze II pro snadnější rozlišení. V podstatě jde jen o pár věcí – v seznamu věcí přibila informace o rouškách, desinfekci, případných 2 samotestech. Ve smluvních podmínkách se změnil odstavec ohledně příjezdu dětí, kdy opět musíte dítka přivézt až k nám, abychom minimalizovali možná rizika a dále přibyl odstavec o nutném testování/certifikátu o prodělání nemoci apod. před táborem

Další věcí je organizace příjezdu na tábor a předání dětí.

Bude to probíhat obdobně jako loni. Plánujeme příjezdy po skupinách podle bydliště dětí. Obecné časové určení je na webových stránkách , která se skupina se týká Vás je jasné z emailu. Snažte se, prosím Vaši cestu naplánovat tak, abyste přijeli v daný čas. Pokud potřebujete přijet v jiný čas, vezete třeba děti i z Hradce i z Prahy a podobně, dejte nám prosím vědět předem. Apelujeme zvláště na ty situace, kdy někdo veze na tábor děti nejen své, ale i třeba jejich kamarády, abyste měli v pořádku všechny dokumenty. Některé věci lze případně na místě se zákonným zástupcem dořešit, ale bez něj ne (např. chybějící podpis na „bezinfekčnosti“) a dítě nemůžeme přijmout!!! Proto žádáme rodiče, kteří se svými dětmi na tábor nepřijedou, aby byli v době příjezdu dětí na tábor k dosažení na telefonu, kdyby bylo potřeba něco akutně dořešit.

Nebude možné vjíždět přímo do areálu tábora, nad táborem máme 2 provizorní parkování, tam bude přijíždějící organizovat pověřená osoba z tábora v reflexní vestě, dbejte prosím jejich pokynů. Při přijímání účastníka tábora Vás žádáme o rychlou spolupráci - změříme teplotu, převezmeme a zkontrolujeme nutnou dokumentaci (případně samotesty), převezmeme si dítě i se zavazadly, případně tu lze vyřešit další nezbytnosti se zdravotnicí. Potom poprosíme o rychlé rozloučení a Váš odjezd. I z tohoto důvodu Vás žádáme, abyste měli veškeré dokumenty připravené při ruce. Zvláště rodiče, kteří nevezou sami své děti do tábora, ujistěte se, že posíláte s dítětem podepsanou aktuální verzi Listu účastníka a Smluvních podmínek (označeno v záhlaví 2021 verze II) - bez toho nelze dítě na tábor přijmout. Nutné dokumenty tedy jsou:

 • List účastníka (součástí bezinfekčnost) - vyplněný a podepsaný
 • Smluvní podmínky - podepsané
 • Posudek o zdravotní způsobilosti dítěte k účasti na zotavovací akci (vydává pediatr) - je platný 2 roky od jeho vydání
 • Kartička pojišťovny nebo její kopie
 • Případné léky
 • Potvrzení o výsledku testu/o prodělání nemoci apod., pokud nebylo předem zasláno na náš email a potvrzeno jeho přijetí.
 • V případě antigenních testů ještě 2 samotesty

Děti rozdělíme do oddílů a ubytujeme až po příjezdu všech skupin, první jídlo je plánován oběd cca na 14:00 - dejte proto prosím dětem přiměřenou svačinu. Jelikož se děti ubytují až po poledni, dejte jim prosím rovnou na sebe (nebo do příručního batůžku) terénní oblečení.

Vyzvedávání dětí z tábora plánujeme na pátek 16. 7. mezi 13. - 16. hodinou. Pokud už teď někdo víte, v kolik hodin asi pro dítě přijedete, budeme rádi, pokud nám to řeknete již v sobotu při předávání.

Další věcí, o kterou Vás žádáme, je podepsání všech věcí, hlavně u menších dětí. V případě nutnosti budeme prát oblečení, tak aby pak našlo zpět svého majitele.

A poslední věc, na kterou myslete při balení - pokud Vaše děti mají slabší spacák nebo víte, že jsou to "zmrzlíci", klidně jim přibalte deku navíc. Samozřejmě nějaké vybavení navíc máme, ale počítejte s tím, že teplota v noci může být i pod 10 stupňů a 100 dek nebo teplejších spacáků nemáme. Nebojte se zdravotníka informovat i o případných nočních „nehodách“, abychom zajistili režimová opatření a předešli situaci, která není pro dítko příjemná.

Budeme se snažit, jak nám čas dovolí, přidávat fotky pořízené během dne na webové stránky. I letos fotky nenajdete přímo na našich webových stránkách, ale na www.rajce.idnes.cz. Po kliknutí na odkaz se Vám otevře seznam alb, která budeme postupně přidávat a po kliknutí na vybrané album budete vyzváni k zadání jména a hesla. Odkaz na fotogalerii: https://prvniplatenaosada.rajce.idnes.cz/, jméno: Olympiada, Heslo odesláno na emaily.

To by mělo být snad už vše, v případě dotazů nás neváhejte kontaktovat (nejlépe na email)

Těšíme se.

22. 6. 2021

jen krátké informace ohledně času příjezdu. Předběžně plánujeme příjezd dle bydliště dětí asi takto:

 • 10:00 - 10:40 Česká Lípa, Český Dub, Turnov, Železný Brod, Jičín,…
 • 10:40 - 11:10 Praha, Městec Králové, …
 • 11:10 - 11:50 HK, Nový Bydžov, Trutnov, ostatní …

Podrobné informace včetně potvrzení času příjezdu obdržíte v co nejkratší době na email.

16. 6. 2021

Dobrý den,

jak jste si nejspíše všimli, od naší poslední zprávy se již pravidla pro testování před a během tábora několikrát změnila. Jen pro uklidnění situace – v této chvíli (tj 16. 6. cca 21:50) je platné to, co jsme psali naposledy v emailech, tzn. přetestování během tábora se týká pouze dětí, které mají na začátku tábora antigenní test. Účastníci s PCR testem se v průběhu tábora již testovat nemusí.

Z médií však víme, že toto opatření bude předloženo vládě až 21.6., nemůžeme tedy zaručit, že je toto rozhodnutí konečné. Určitě nadále kontrolujte své emaily a sledujte webové stránky.

Také děkujeme všem, kteří se nám již ozvali, jakou variantu testu před táborem zvolí a prosíme rodiče, kteří ještě tak neučinili, aby nám dali vědět co nejdříve.

Děkujeme!

9. 6. 2021

Dobrý den,

k některým z Vás se to již doneslo, k některým ne, ale nyní je v platnosti nové nařízení, které přesně popisuje, jakým způsobem řešit testování před táborem a v jeho průběhu. Je několik možností, zde jsou popsány sestupně tak, jak je považujeme za nejschůdnější:

 • Účastník prodělal Covid v (uplynulých) 180 dnech od začátku tábora a má o tom potvrzení. Toto potvrzení bychom potřebovali zaslat emailem co nejdříve.
 • PCR test ne starší než 7 dní před nástupem na tábor, v tomto případě se další testy v průběhu tábora neprovádějí.
 • Antigenní test ne starší než 72 hodin před začátkem tábora, v tomto případě je nutné PŘETESTOVAT 2X V PRŮBĚHU TÁBORA! (oba čtvrtky)
 • (samotestování přímo na místě v den příjezdu z organizačních důvodů nelze, očkování u dětí nepředpokládáme...)

Prosíme Vás, abyste zvážili, kterou možnost využijete, vzhledem k tomu poté můžeme plánovat program tábora tak, aby si ho děti co nejvíce užily. Je nám jasné, že PCR test není příjemný, nebude ale pak nutné jakékoliv další testování, které zabírá čas, jenž můžeme strávit s dětmi smysluplněji a také to není nic příjemného. Případnou variantu přetestování zatím řešíme, určitou možností jsou samotesty, popřípadě „testovací tým“, který by k nám na tábor zajel a antigenní testy (na pojišťovnu) zařídil. Pokud od Vás budeme mít zpětnou vazbu, kterou z možností využijete Vy, velmi nám to pomůže při organizaci příjezdu na tábor i případného plánování přetestovávání.

V případě jakýchkoliv dotazů se na nás klidně obraťte, ale prosíme Vás (pokud to není zcela urgentní), využijte spíše email než telefon. Snažíme se reagovat co nejrychleji.

O nařízení jsme se dozvěděli v úterý a už během středy se toto měnilo, v souvislosti s těmito změnami budeme muset upravovat smluvní podmínky, zašleme je emailem v co nejkratší době, proto Vás žádáme o sledování Vašich emailů i našich webových stránek nebo Facebooku, kde budeme všechny důležité informace také uvádět.

Tým Plátěnky

27. 5. 2021

Vážení rodiče a táborníci,

obracíme se na Vás s informacemi o konání I. běhu Plátěnky. Přípravy na tábor stále probíhají, vše je v plném proudu, i přestože zatím vláda nestanovila jasné podmínky. I my máme informace pouze z médií, kde zatím nebylo nic řečeno definitivně. Nicméně v současné době to vypadá, že podmínky budou nastaveny podobně jako loni – žádné velké výlety mimo areál, žádné návštěvy ,.. Jednoduše co nejvíce omezit kontakt s lidmi „mimo tábor“. Oproti loňsku se ale zatím rýsuje varianta nutného testování. Rádi bychom Vám řekli více informací, ale zatím opravdu sami nic nevíme – jaký typ testu, jak dlouho před začátkem tábora, jestli bude muset být test opakován v průběhu, jak bude test hrazený. Zatím je vše nejasné…

S těmito informacemi souvisí žádost z naší strany, abyste sledovali email, který byl uveden při přihlašování dítěte – budeme všechny informace posílat pouze takto emailem, zveřejňovat na webu. Pravděpodobně bude muset dojít ke změně smluvních podmínek, vše bude ale jasné, až vláda stanoví jasné podmínky. Doufáme, že to bude co nejdříve. S jednou konkrétní změnou ale již počítejte, stejně jako loni nepojedeme na tábor společně! Budete k nám muset přivézt táborníky sami. Pokud by toto byl pro někoho závažný problém, určitě se ozvěte, zkusíme společně něco vymyslet. V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat. Jsme stále samozřejmě v kontaktu i s krajskou hygienickou stanicí, se kterou celou situaci také řešíme.

Doufáme, že příště už pro Vás budeme mít lepší a konkrétnější zprávy.

Děkujeme za pochopení.

tým I. běhu Plátěnky

8. 4. 2021

Vážení rodiče,

jsme tu s novými informacemi ohledně I. běhu!

V současné době doufáme, že se letní tábory budou moci uskutečnit, proto také intenzivně pracujeme na přípravě na náš tábor. Prosíme Vás ale o zaplacení tábora do konce dubna! Pokud tak neučiníte, uvolníte místo náhradníkům. Pokud tato situace nastane, budeme náhradníky telefonicky kontaktovat.

Nemusíte se obávat, pokud by se tábor z důvodu vládního nařízení nemohl konat, budeme vracet zaplacenou částku v plné výši! Věříme ale, že tato situace nenastane a my si užijeme krásné 2 týdny na naší Plátěnce!

Přihlášky 2021

Velmi nás těší zájem o náš tábor - kapacita se naplnila za neuvěřitelných 92 minut. V současné chvli již nepřijímáme ani náhradníky. V několika případech se stalo, že z dvojice taborníků, která k nám jezdí delší dobu, se jeden stihl přihlásit a druhý je jako nahradník - snažíme se tuto situaci nějak vyřešit. Děkujeme za pochopení.

Plátěnka 2021

Zpráva první a asi nejdůležitější - I. běh Plátěnky 2021 připravujeme a těšíme se na něj.

Tématem letošního tábora budou Olympijské hry. Do programu bude tak zařazeno více individuálních činností, které budou přinášet body i do svého oddílu. I když charakter tábora zůstane ve své podstatě stejný, rádi bychom letos přišli s novými variantami soutěží i hodnocení. Jak téma napovídá, tak to vypadá, že tábor bude zaměřen převážně na sportovní výkony, nicméně prostor samozřejmě dostanou i alternativní činnosti, tak aby si tábor dokázali užít úplně všichni. Snad nebude chybět ani letos přednáška, tentokrát člena paraolympijského týmu! Po povedené loňské akci, kdy děti sjížděly řeku až na "Zrcadlovky" i tento rok chystáme podobnou aktivitu znovu do programu zařadit. Proto nám přibývá v podmínkách souhlas s účastí na tomto výletu. Děti mají zajištěno samozřejmě veškeré bezpečnostní vybavení (helmy, vesty...). Na lodích je bude provázet vyškolený instruktor i zdravotník.

Tábor je plánován od čtvrtka 1.7. do pátku 16. 7. 2021 - bude tedy delší. Počítáme s variantou společný odjezd na tábor vlakem z Nového Bydžova ve čtvrtek dopoledne, vyzvedávání dětí bychom opět nechali na rodičích v pátek 16.7. v odpoledních hodinách přímo v areálu tábora. Vše samozřejmě můžeme upravit po individuální domluvě. Po loňské dobré zkušenosti nepočítáme s návštěvním dnem.

Cena tábora je stanovena na 4500 Kč, pro druhého a dalšího sourozence 4300 Kč.

Další velmi důležité sdělení v této chvíli - spuštění přihlášek (jak již bylo avizováno) bude 2.1.2021 ve 20:21 hodin.

Aktuality

21. 7. 2021

přidali jsme další 2 alba s fotkami z posledních táborových dnů - https://prvniplatenaosada.rajce.idnes.cz/

15. 7. 2021

Čtvrté zprávy z Plátěnky viz Info 2021. Fotky přidáváme průběžně.

23. 6. 2021

Konečně zveřejněny nové smluvní podmínky, info o testování a příjezdu - podrobněji viz Info 2021 a na emailech účastníků.

16. 6. 2021

Testování před táborem a v jeho průběhu - zatím vše při starém. Více viz Info 2021.

9. 6. 2021

Přidány informace ke konání tábora a k TESTOVÁNÍ na Info 2021.

Tábor 2021

Olympijské hry


Cena: 4500 Kč (pro druhého sourozence 4300 Kč)
Termín: 1. 7. - 16. 7. 2021
Věk účastníků: 7 - 16 let
Elektronická přihláška
Informace k uhrazení

Fotogalerie

Fotky 2021 - odkaz prvniplatenaosada.rajce.idnes.cz

Jméno: Olympiada

Heslo: odesláno emailem

Logo NFNB

TOPlist

 

Copyright © 2016; Ing. Romana Kašpárková, Týna Věříšová