Poděkování

Letošní Filmový festival na Plátěnce byl definitivně ukončen a nezbývá nám nic jiného než díky zážitkům, fotografiím a videím z tábora vzpomínat na skvělou atmosféru filmových dní (i nocí) na Plátěnce. Děkujeme všem rodičům, táborníkům a všem ostatním, kteří podpořili další rok na Plátěnce a přispěli tak k dalšímu ročníku I. běhu, který bude nesmazatelně zaznamenán do našich vzpomínek, deníků, kroniky, ale hlavně do našich srdcí. Věřím, že táboru zůstanete věrni i nadále a těšíme se na další společná setkání.

Během podzimních měsíců budou na našich stránkách zveřejněny další informace k možnosti přihlášení na další rok. Zároveň Vás v krátkosti seznámíme s novým tématem pro rok 2023.

Chachal

13. 7. 2022

Přinášíme informace ohledně vyzvedávání dětí z tábora v pátek 15. 7. Tak jak jsme avizovali již v posílaných dokumentech, odvoz dětí z areálu tábora vidíme ideálně mezi 13. a 16. hodinou. Dbejte prosím zvýšené opatrnosti při parkování nad táborem. Po vstupu brankou do areálu Vás bude čekat personál, který Vám táborníky předá. Pokud potřebujete pro táborníka přijet v jiný čas, dejte nám prosím vědět nejlépe SMS na tel 775 270 646. Vzhledem k tomu, kolik toho je nutné ještě zajistit do předání tábora dalšímu běhu, prosíme rodiče, aby přijeli nejdéle kolem 17. hodiny, děkujeme

12. 7. 2022

Dobrý den, zdravíme Vás při čtvrtých zprávách z Plátěnky. Po jarmarku si děti dopoledne odpočinuly a v oddílech se věnovaly přípravě jejich závěračného filmu. Ten se bude promítat ve středu a pomalu nám uzavře náš festival...

Odpoledne se hrála jedna z typických táborových her - pevnost boyard. V pondělí se většina dětí vydala na vodu, ve skupinkýh sjížděly Jizeru na raftu nebo kanoi.

Dnes se finišuje s výrobou filmu a čeká nás tradiční přetah lanem.

Na https://prvniplatenaosada.rajce.idnes.cz/ další fotky...

8. 7. 2022

Přinášíme Vám již třetí zprávy z filmového festivalu. I přes zhoršené počasí se snažíme dodržet náš předem připravený a nabitý program. Ve středu probíhaly oddílové aktivity, všechny oddíly se postupně v průběhu tábora prostřídají na lodích, střelbě ze vzduchovky či luku, lezení na stěně nebo třeba výrobě táborových trik. Děti vyjídřily svou kreativitu v tzv. LandArtu. Po večerce bylo pro děti připravené překvapení v podobě noční hry. Ve čtvrtek zavítal na festival host, který dětem řekl o svých zkušenostech s režírováním filmu. Dnes proběhla hra v lese a na zítra už se všichni těšíme na každoroční jarmark. Snad počasí vydrží!

Na https://prvniplatenaosada.rajce.idnes.cz/ další várka fotek...

6. 7. 2022

Druhé zprávy z Plátěné osady, festival je již v plném proudu... Využíváme pěkného počasí, které nám zatím ( a doufáme že stále) drží. Hned třetí noc absolvovaly oddíly bivak - přespání pod širákem, s pomocí vedoucích si děti připravily oheň a opekly buřty.

Následující den se nesl ve znamení táborových her, proběhla jedna z nejoblíbenějších, a to hra bakule. V noci se děti pořádně vyspaly a v úterý vyrazily na celodenní výlet. Byly rozděleny dle věku do třech skupin, mohly tak navštívit Pantheon, Frýdštejn nebo Klokočské skály. Vše je zatím jak má, v příštím reportu na viděnou.

Na https://prvniplatenaosada.rajce.idnes.cz/ by měla dnes kolem 19. hodiny přistát nová várka fotek!!!

3. 7. 2022

Na adrese https://prvniplatenaosada.rajce.idnes.cz/ přibyla první várka fotek, jméno a heslo jsme odeslali rodičům emailem...

2. 7. 2022

Dobrý den, zdravíme Vás z filmového festivalu na Plátěnce. Příjezd dětí proběhl v pořádku a i přes nepřízeň počasí jsme zvládli první noc. Dnes jsme prožili den plný slunce v duchu oddílových aktivit a proběhla i první celotáborová hra - postřehový závod. Večer se konal festivalový nástup, vedoucí nečekaně ze stanu vytáhli saka a večerní róby, na závěr byl v promítacím sále k dispozici film. Kamera, klapka, akce - náš festival právě začal!

21. 6. 2022

POZOR POZOR. Zbývají poslední 2 volná místa na táboře! Rozhodli jsme se tato poslední dvě místa nabídnout za sníženou cenu 4500 Kč!! Pokud Vás tedy napadá někdo, kdo by chtěl s námi jet a užít si krásných 14 dní na táboře, ať nás kontaktuje na a email tabor@taborplatenaosada.cz nebo na tel 775 270 646.

21. 6. 2022 - Info k příjezdu

v první řadě bychom Vám všem rádi poděkovali za přihlášení Vašeho dítěte k nám na tábor. V současné chvíli máme ještě posledních pár volných míst, pokud byste tedy věděli o někom dalším, kdo by s námi chtěl na tábor jet, klidně nás kontaktuje na telefon 775 270 646 (Romana Kašpárková).

Příjezd děti na tábor

Co se týče příjezdu dětí na tábor - bude probíhat zdravotní filtr, kontrola nutných dokumentů, navíc kdo zná náš tábor, tak ví, že nad naším areálem není až tolik parkovacích míst. Rozhodli jsme se tedy rozdělit příjezd dětí do časových úseků dle bydliště:

1. skupina příjezd 10:00 - 10:30 – oblast Železný Brod, Turnov, Benátky nad Jizerou, Český Dub, Česká Lípa, Mladá Boleslav, Městec Králové

2. skupina příjezd 10:30 – 11:15 – oblast Praha, Mníšek pod Brdy, Nový Bydžov, Chlumec nad Cidlinou

3. skupina příjezd 11:15 - 11:45 – Hradec Králové, Trutnov

Je nám jasné, že všem nemusí čas vyhovovat, někteří třeba vezete děti z různých míst - není problém se domluvit, jen nám v takovém případě prosím napište, ať víme, kdy koho čekat. Naší snahou je vymyslet příjezd na tábor a převzetí dětí co nejbezpečněji a co nejkomfortněji pro všechny. Dále Vás poprosíme, aby děti již přijely v terénním oblečení nebo ho měly při ruce v batohu - zvlášť ti, kteří přijíždějí v dřívějších skupinách. Ubytování ve stanech bude probíhat až po příjezdu všech dětí. Prvním jídlem dětí bude oběd ve 14 hodin…

Nutné dokumenty a náležitosti k převzetí dítěte

Průkaz zdravotní pojišťovny (lépe kopie)

Podepsané smluvní podmínky včetně čestného prohlášení.

List účastníka – jeho součástí je i bezinfekčnost, která musí být podepsaná zákonným zástupcem v den nástupu na tábor

Posudek o zdravotní způsobilosti = potvrzení od dětského lékaře – nejlépe KOPIE. Tento dokument je platný 2 roky, nicméně jsme ze zákona povinni zdravotní dokumentaci archivovat, tudíž posudek nebudeme vracet, proto Vás žádáme o jeho kopii.

Žádné potvrzení o testování/očkování/prodělání nemoci Covid již není nutné.

(smluvní podmínky a list účastníka Vám byl odeslán spolu s potvrzením přijetí přihlášky dítěte, případně lze stáhnout na webu (odkaz)…)

Další informace

Pokud dítě užívá nějaké léky, předejte je zdravotníkovi, a sdělte mu, jak a kdy je má dítě užívat. Léky podepište a vložte do uzavíratelného sáčku nebo krabičky. Změny zdravotního stavu budeme dávat na vědomí.

Roušky, respirátory – není žádné nařízení ani doporučení, dle kterého by měly děti mít na tábor roušku či respirátor, nicméně pokud pro jistotu dítě bude jednu roušku s sebou mít, budeme rádi. Ač nečekáme žádné změny v doporučeních během tábora, stát se může cokoliv.

Vzhledem k nabitému programu celého tábora letos opět nebude návštěvní den, tomu prosím přizpůsobte i vybavení dětí...)

Před táborem Vás ještě žádáme o prohlédnutí hlav Vašich dětí, zda nemají nezvané hosty v podobě vší nebo hnid, případně raději preventivně použijte přípravek proti vším. V rámci vstupního zdravotního filtru bude i kontrola hlav a vlasů.

V případě jakýchkoli dotazů se obracejte nejlépe na tento email nebo telefon 775 270 646.

Těšíme se na viděnou na táboře.

Tým organizátorů Plátěnky

29. 4. 2022

Dobrý den!

Dovolte mi Vás touto cestou nejen pozdravit, ale i se s Vámi podělit o pár novinek z letošního připravovaného I. běhu.

Už máme za sebou první brigády a další se kvapem blíží. Uklízíme areál, opravujeme a hlavně: máme pro všechny překvapení v podobě nově zrekonstruovaných umýváren:-)! Držte nám palce, ať to všechno zvládneme dotáhnout. No a samozřejmě se stále věnujeme přípravám na hlavní událost celého roku - což je - no samozřejmě Filmový festival na Plátěnce:-)!

Pro letošní rok se nám změní např. personální obsazení kuchyně a jako druhá zdravotnice bude letos debutovat p. Dana Hypiusová, ale nejen to. Po dlouhé řadě roků, kdy jsem jezdil jako hlavní vedoucí, letošní rok přenechám svému kolegovi Honzovi Hrubému a sám bych si chtěl užít tábor z pozice vedoucího oddílu a věnovat se více samotné práci s dětmi. Z předloňského roku všichni víme, že Honza tábor vést umí a určitě to bravurně zvládne i letošní rok.

Vyhlížejte změny na našich stránkách, určitě se k Vám budou dostávat další informace nejen k organizaci tábora, ale také k jeho průběhu a k celotáborovce samotné."

Chachal:-)

2. 1. 2022 - II.

Dobrý večer,

předem děkujeme za tak velký zájem a projevenou důvěru. Opravdu nás to překvapí každým rokem a letošní rekord času naplnění kapacity opravdu předčil naše očekávání. V současné chvíli se na tábor můžete přihlásit jako náhradníci.

Opět se stalo, že se některé dvojice kamarádů nebo i sourozenci nestihli přihlásit všichni, řešíme to, nevěšte hlavu. Teprve budeme procházet přijaté přihlášky a i v minulých letech se stalo, že třeba byl někdo přihlášen 2x a podobně, tzn. že pravděpodobně ještě tento týden se nějaká místa pro náhradníky uvolní.

Určitě se budeme snažit vše vyřešit co nejdříve.

Přejeme hezký večer

2. 1. 2022

Dobrý den,

dovolte mi Vás za celý tým tábora Plátěná osada oslovit s nabídkou volného místa hlavního kuchaře na našem táboře v době konání našeho prvního běhu v termínu 1. - 16.7. 2022.

Z důvodu personálních změn Vám nabízíme možnost účasti na táboře v pozici hlavního kuchaře, popř. pomocníka hlavního kuchaře. K dispozici bude ubytování v chatkách, finanční ohodnocení, možnost účasti vlastních dětí na táboře (popř. vnoučat) za minimální cenu z celkového poukazu, možnost sestavení vlastního kuchařského týmu (hl. kuchař + dva pomocníci) a samozřejmě zajímavá práce v zajímavém kolektivu. Požadujeme praxi v oboru, dobré organizační a komunikativní dovednosti, schopnost vařit pro cca 140 lidí (snídaně, svačina, oběd, svačina, večeře).

V případě vážného zájmu prosím kontaktujte p. Pavelku na telefonu : 605 402 974 a domluvíme se na dalším postupu (osobní pohovor, bližší informace k provozu, domluva návštěvy a prohlídky areálu).

Pokud víte o někom vhodném, prosíme Vás i o sdílení.

Děkuji,

M. Pavelka

16. 12. 2021

Právě probíhají přípravy na náš další ročník. Dle loňských návrhů táborové rady (návrhy od táborníků) bylo vybráno téma „Filmový festival“, tzn., že příští rok bude v duchu našich oblíbených filmových hrdinů. Můžete proto přemýšlet i o vhodných kostýmech pro svoje děti. Přihlášky budou spuštěny 2. 1. ve 20:22 hod. Vzhledem ke zkušenosti z minulých let doporučujeme sledovat naše webové stránky a včas se přihlásit (loňská kapacita byla naplněna během 2 hodin!), proto apelujeme především na naše táborníky, kteří jezdili i v minulých letech, aby se dokázali včas přihlásit!

Předem děkujeme za Váš zájem a věříme, že i tento rok bude úspěšný podobně jako v minulých letech!

Jako nezisková organizace i my musíme reagovat na nepříjemnou situaci ohledně nájmů naší základny a rostoucích cen, které se dotýkají snad všech oblastí a pro letošní rok tábor proto podražit, více než bylo do téhle doby obvyklé. Cenu tábora jsme se vždy snažili držet na co nejnižší možné částce a když zdražit, tak mírnými kroky. Nadcházející tábor jsme se ale rozhodli navýšit o částku 900,- Kč za poukaz, v celkové ceně tedy 5 400,- Kč za každého přihlášeného (jedná se o 15dní, kdy budou děti na táboře). Přestože si myslím, že vzhledem k tomu, co jako organizace nabízíme, patříme k jednomu z nejlevnějších táborů v ČR, děkuji za možnost Vám zdražení alespoň trochu vysvětlit a pevně věřím, že nám stále zachováte přízeň a se všemi zájemci se na našem "Plátěnkovém filmovém festivalu 2022" sejdeme opět v plném obsazení.

Všechny Vás zdraví realizační tým prvního běhu, přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků a úspěšný start do nového roku!

M. Pavelka


Aktuality

20. 12. 2022

Dočkali jste se, v menu INFO 2023 konečně informace k přihlašování na I. běh 2023.

9. 12. 2022

Přečtěte si, jak probíhala na počátku prosince akce Pohodové vyběhnutí 2022 - více info na Z D E. A již teď prozradíme, že se můžete těěšit na další ročník Pohodového vyběhnutí 2.12.2023.

29. 11. 2022

Přijdtě s námi ukončit běžeckou sezonu 3.12.2022 ve Skřivanech - více info na Pohodové vyběhnutí 2022.

22. 7. 2022

Na Info 2022 si můžete přečíst poděkování k letošnímu uplynulému táboru...

13. 7. 2022

Na Info 2022 informace k vyzvedávání dětí z tábora...

Tábor 2023

Středověk


Cena: 6300 Kč
Termín: 1. 7. - 14. 7. 2023
Věk účastníků: 7 - 16 let
Elektronická přihláška
Informace k uhrazení

Fotogalerie

Fotky 2022 - odkaz prvniplatenaosada.rajce.idnes.cz

Jméno: Platenka

Heslo: odesláno emailem

Logo NFNB

TOPlist

 

Copyright © 2016; Ing. Romana Kašpárková, Týna Věříšová