Plátěnka 2018

2. 11. 2018

Po delší době zde doplňujeme fotky ke stažení z letošního ročníku. Níže v tabulce najdete odkazy ke stažení jednotlivých fotografií (videí). Vzhledem k obrovské záplavě fotek, které jsme letos pořídili, je celý obsah rozdělen do jednotlivých částí. Heslo pro všechny tyto části je stejné a bude sděleno na dotaz - mail, zpráva na FB a podobně.

Bejbírock 2018_BEJBIROCK.zip 309 MB
Elmuz 2018_ELMUZ.zip 407 MB
Hopíci 2018_HOPICI.zip 569 MB
Ozzáci 2018_OZZACI.zip 164 MB
Pusyny 2018_PUSYNY.zip 430 MB
Rebelové 2018_REBELOVE.zip 163 MB
Starcrew 2018_STARCREW.zip 587 MB
Společné fotky část 1; část 2; část 3 3,72 GB; 3,82 GB; 1,65 GB
Společná videa 2018_spolecne_videa.zip 3,26 GB

Na závěr tradiční tabulka toho, jak si vedli jednotlivé skupiny i jednotlivci:

Pořadí Název skupiny Vedoucí Praktikanti
1. Pusyny Honza Kašpárek Johanka Hrubá
2. Starcrew Ivča Teslíková Martin Kolář
3.-4. Elmuz Michal Věříš Zdenda Suchánek
3.- 4. Ozzáci Honza Hrubý Honza Vaněček, Martin Vojtěch
5. Bejbírock Adélka Malinová Péťa Šimon
6. Rebelové Terezka Soběslavová Honza Šorm
7. Hopíci Káťa Trutnovská Míša Stránská

Mezi jednotlivci to dopadlo takhle:

Pořadí Dívky Chlapci
1. místo Tereza Hrušková Ondra Kovář
2. místo Eliška Fidranská Tomáš Wagner, Vojta Kovář
3. místo Hana Najmanová Ondra Blažek

Letos se nevolil sympaťák Plátěnky, za to byl zvolen hudební král - tím se stal Vojta Kovář a miss Plátěnka - tou byla zvolena Nela Hübschová.


12. den

Dnešní den nás bohužel trápí vydatné srážky, které nám znemožnily odstartování závěrečné etapy. Boj o poklad se tedy přesouvá na zítřejší dopoledne a odpoledne začne již tradiční „Jarmark“, kdy děti získávají za plnění různých disciplín táborové peníze – tzv. „plameny“ a můžou si za ně nakoupit všelijaké dobroty, které jim nabídne náš „Plátěnkový bar“. Děti si můžou koupit od drobných dárkových předmětů přes různé tyčinky, párek v rohlíku, chlebíčky, nebo také točenou kofolu anebo míchané nápoje.

Ještě mi dovolte zmínit včerejší vyhlášení krále letošního tématu „Rock for Plátěnka“, kterým se stal po přímém hlasování a představení svého programu Vojta Kovář. Letošní rockovou miss se pak stala Nela Hübschová a talentem Plátěnky pro tento rok je Tomáš Wágner, který všechny přítomné velmi mile zaskočil svojí prezentací o výrobě podsady na stan.

Na závěr zmíním důležité informace ohledně příjezdu dětí z tábora v sobotu 14.7. Z tábora si děti můžete vyzvednout od 11:30 hod. Do prostoru tábora opět prosím, nejezděte. Zároveň Vám bude vrácena zdravotní dokumentace (zdravotní posudek je platný dva roky!!). Připravte doma pro děti porci teplé vody a mějte připravené pračky! Do Nového Bydžova přijedeme vlakem v 15:15 hod. Nákladní auto s věcmi přijede snad souběžně s námi. Po jeho příjezdu začneme věci ihned vykládat. Budete-li potřebovat potvrzení o zaplacení tábora pro potřeby pojišťovny, požadujte ho při předávání dětí.

Všem rodičům děkuji za důvěru a věřím, že i letošní netradiční program Plátěnky Vaše děti zaujal, a že nám zůstanete věrni i další rok! V případě nejasností, nebo dotazů mne neváhejte kontaktovat.

S pozdravem a přáním krásného léta Vás zdraví Michal Pavelka


10. - 11. den

Po včerejším celodenním výletování bylo večerní pěvecké vystoupení letošní finalistky Superstar Zuzany Chalupové – které bylo mimochodem naprosto skvělé, byla spousta dětí odměněna jejími autogramy.

Tábor se ale neúprosně chýlí ke svému závěru. Dnes nás například čekaly tři celotáborové hry hned ráno tzv. „Boyard“, těsně před bouřkou jsme stihli udělat závod na lodích a za odpoledního bubnování deště připravili dětem naši vedoucí kvíz v rozpoznávání filmové hudby. Bouřka se přes nás převalila a žádné škody naštěstí nezpůsobila, teď se ještě děti prohání na diskotéce.

S pozdravem Michal Pavelka.


7. - 10. den

Tábor se nám přehoupnul do druhé poloviny. Po návštěvním dnu (za jehož víceméně bezproblémový průběh všem moc děkuji) všechny skupiny dokázaly uhádnout, co je letošním pokladem našeho „fesťáku“. Není to samozřejmě nikdo jiný než legendární skupina The Beatles. Teď už skupiny mezi sebou soupeří v celotáborové hře o co nejvýhodnější postavení při startu závěrečné etapy, kdy děti budou poklad hledat. Po včerejší noční hře nás čeká dnešní odpoledne další celotáborová „etapovka“ v lese. Děti budou hledat (namísto obvyklých křížů) vyřezávané kytary, které budou v lese poschovávané.

S pozdravem Michal Pavelka.


6. den

Včerejší den končil spaním pod širým nebem v blízkosti Suchých skal. Tábor byl rozdělen po oddílech do třech skupin a po opékání buřtů jsme uléhali s romantickým výhledem na Český ráj a při hře na kytaru u ohně. Dnešní program začal další celotáborovou hrou zvanou „Bakule“. Čeká nás další nápověda do celotáborové hry za včerejší vyhlášení „Unplgged“ a navečer se těšíme na další písničkářské vystoupení Báry ze skupiny „Goji“.

Dovolte mi Vás upozornit na pár věcí ohledně zítřejšího návštěvního dne (7.7.). od 12:00 máme oběd, dejte dětem tedy čas ať se v klidu najedí a na tábor najíždějte nejdříve po 13:00. Jako parkoviště využívejte odpočívadlo nad táborem, v žádném případě nevjíždějte autem do prostoru tábora.

Po táboře se budete moci pohybovat okolo kuchyně, jídelny. Posezení bude připraveno také okolo ohně. Spodní cestu můžete pak využít i pro návštěvu jezu. Rovněž Vás poprosím, abyste se při příchodu na tábor zapsali u služby a podepsali nám list bezinfekčnosti pro návštěvy. Pokud si budete brát děti mimo tábor, vraťte se v 16:00, děti pak čeká další společný program.

Návštěvu můžete využít pro výměnu špinavého prádla dětem, popř. o drobné doplnění zásob. Pokud budete děti zásobovat něčím „na přilepšenou“ poprosím Vás, abyste preferovali balené produkty.

Děkuji za pochopení a spolupráci! S pozdravem Michal Pavelka.

4. a 5. den

Od rána nás doprovázejí příjemné teploty, po právě probíhajícím každodenním ranním bodování nás čeká tzv. „Indiánská štafeta“, kdy úkolem táborníků je po paměti pronést text písně z jedné části tábora na druhý. Během oběda bude „Unplugged“ – děcka mají na oběd bobříka mlčení. Po obědě nás čeká koupání, jízda na lodích a raftu. Před večeří proběhnou další nápovědy co je letošním pokladem a chystáme se na noční přespání pod širákem poblíž Suchých skal spojené s opékáním buřtů.

Zdraví Michal Pavelka


3. den

Konečně se nám začíná oteplovat. Po včerejším večeru, kdy děti došly z celodenních výletů, nás navštívil sympatický písničkář Michal Horák a uzavřel včerejší den recitálem doprovázený harmonikou, akustickou kytarou a klávesy. Hned ráno děti oškrábaly brambory a chystáme se na další celotáborovou hru do lesa tzv. „Lístečkovou“. Odpoledne nás čeká přednáška o etnických perkusech manželů Martincových, kteří se rovněž zabývají jejich výrobou. Také první umístěné čtyři oddíly čeká další nápověda do pokladu.

Srdečně zdraví Michal Pavelka

2. den

Krásný slunečný den, posíláme pozdravy z druhého táborového dne. Dnešním dnem se děti seznámily s hudebními žánry grunge a punk. Byl to první celý den strávený na táboře a odpoledne proběhla první celotáborová hra - postřehový závod, kde bylo cílem najít v lese obrázky s hudební tematikou. Zítra se chystáme na celodenní výlet, snad nám vydrží slunečné počasí. Očekávejte info.

První celý den na táboře patřil ještě seznamovacím aktivitám jednotlivých oddílů- tedy „skupin“, jak jim letos na našem „fesťáku“ říkáme. Také už klasickým táborovým aktivitám jako je lukostřelba, lodě, lezení na umělé horolezecké stěně atd.

Celý den nás provázela muzika rockových skupin 90-tých let. Odpoledne proběhla první celotáborová soutěž „postřehák“. Výsledky budou zahrnuty do celotáborové hry o poklad a zároveň začali táborníci boj o nejlepšího táborníka 2018. Večer jsme se už připravovali na celodenní výlet, který právě probíhá :) . Děti Vás tak pozdraví např. od Kalicha nad Malou Skálou, z Kopaniny, nebo ze Semil, kde nastupují na Riegrovu stezku.

S pozdravem Michal Pavelka

1. den

Dobrý den, dovolte mi Vás pozdravit už z tábora! Naše společné setkání ať v Novém Bydžově na nádraží, tak přímo na táboře dopadlo bez jakýchkoli obtíží. Dokonce ve Staré Pace byl nucen na nás počkat i jindy nečekající rychlík na Liberec. Cesta z nádraží i cesta lesem a přes řeku uběhla poměrně rychle a v jednu hodinu už byli naši táborníci rozřazeni do oddílů a ubytováni ve stanech. Pokud byste měli jakékoliv připomínky ohledně rozdělení dětí, neváhejte mě kontaktovat. Naším cílem je, aby děti byly maximálně spokojené, a snažíme se jim vyjít vstříc – přesto nám jde o to, aby složení oddílu bylo spravedlivé a v zájmu dětí i konkurence schopné.

Dnes nás čeká seznamování s areálem, s táborovým řádem, s vedoucími a personálem v duchu „klasického rocku“. Na úvodní oběd zazněli Pink Floyd a odpoledne nám plyne s kapelou The Beatles. Večer pak bude úvodní oheň a představení oddílů a předání „fesťákových“ pásek, čímž se každý stane právoplatným členem našeho táborového hudebního festivalu „Rock for Plátěnka 2018“. Při ohni potom s kytarami strávíme celý večer.

Text a fotografie budeme na naše stránky vkládat pravidelně i další dny. Zdraví Michal Pavelka

Plátěnka 2017

26. 7. 2017

Rádi bychom poděkovali všem dětem i jejich rodičům, praktikantům, vedoucím i veškerému personálu za příjemný a bezproblémový průběh letošního tábora. Ten se odehrál v pravěkém období a hned první den nám velikou radost udělalo to, kolik dětí si přivezlo pravěké kostýmy a dekorace. Letošní ročník byl specifický i tím, že jsme ani jednou neobsadili marodku, bylo pouze pár klíšťat a drobných oděrek. Sice občas na chvilku zapršelo, ale trvalejší deště a silné bouřky se táboru vyhnuly a na náladu nám nic nekazilo. Těšíme se na příští rok.

V případě nějakých ztrát či nálezů se obracejte na pana Michala Pavelku, tel. č. 605 402 974 nebo na táborový email tabor@taborplatenaosada.cz. Už teď jsou mezi nálezy klíče, komu chybí, ozvěte se.

Níže jsou ke stažení letošní fotky (kvůli velkému množství fotek rozděleno do 3 souborů) - heslo na vyžádání do mailu, přes zprávu FB a podobně.

fotografie ke stažení - část 1 ze 3

fotografie ke stažení - část 2 ze 3

fotografie ke stažení - část 3 ze 3


Na závěr tradiční tabulka toho, jak si vedli jednotlivé tlupy i jednotlivci:

Pořadí Název tlupy Vedoucí Praktikanti
1. Zubři Terka Tichá Honza Vaněček, Lůca Raisová
2. Havrani Honza Kašpárek Johanka Hrubá
3.-4. Medvědi Káťa Trutnovská Míša Stránská, Zdenda Suchánek
3.- 4. Vlci Michal Věříš Eliška Kohoutová
5.-6. Sobi Terezka Soběslavová Bára Musilová, Honza Šorm
5. -6. Zajíci Adélka Malinová Péťa Šimon
7. Orli Ivanka Teslíková Martin Kolář

Mezi jednotlivci to dopadlo takhle:

Pořadí Dívky Chlapci
1. místo Natálka Šafaříková Jakub Lehký
2. místo Eliška Fidranská Ondra Blažek
3. místo Anička Marešová Kamil Jilemnický

Sympaťákem ročníku 2017 se stal Filip Vávra


12. 7. 2017

Počasí se sice pokazilo, ale nálada je stále dobrá. Děti jsou v teple a suchu.
Vyzvedávat děti na táboře si můžete v sobotu od 11:00 do 11:30, v Novém Bydžově budeme na nádraží ve 14:15.


5. až 7. den

Středa patřila celotáborové hře v lese. Děti nacházely lístečky s textem pravěké písně. Po večeři se rozdělily do tří skupin a vyrazily spát pod širák v okolí Suchých skal. Rozdělali jsme si oheň a opekli buřty. Nadšení z takového zážitku bylo veliké.


3. a 4. den

V pondělí, kromě oddílových zaměstnání, děti hrály mamutí štafetu, kdy si místo kolíku předávaly zvířecí kost a vzdělávací text o pravěku. V úterý celý tábor vyrazil na celodenní výlet. Děti šly rozděleny podle věku. Nejmladší šly Riegrovu stezku ze Železného Brodu do Semil. Střední se rozdělily na dvě skupiny. První šla taktéž Riegrovu stezku, ale ze Semil do Brodu a pak dále na Malou Skálu. Druhá skupina středních šla na Kalich a dále na zříceninu Zbirohy. Nejstarší šli túru z Návarova podél řeky Kamenice. Počasí nám přálo a všechny děti si výlet užily.


1. a 2. den

V sobotu jsme v pořádku dorazili na tábor, kde se děti rozdělily do 7mi tlup. Jejich názvy jsou odvozeny od zvířat: Medvědi, Zubři, Sobi, Orli, Havrani, Vlci a Zajíci. Večer se odehrály rituální tance v pravěkých oděvech. Chvilkami nám pršelo, ale to nás neodradilo od táborového programu. Neděle se nesla v duchu postřehového závodu, kde děti nacházely obrázky, kreslené na zvířecí kosti a kůže.

Informace před odjezdem na tábor

26. 6. 2017

POZOR!!! Změna času odjezdu.
Z organizačních důvodů je čas srazu v Novém Bydžově u nádraží posunut na 9:00, odjezd bude v 9:42. Za vzniklé komplikace se omlouváme.
Děkujeme za pochopení.


18. 6. 2017

Připomínáme ze seznamu věcí, které je vhodné si vzít na tábor, BÍLÉ TRIKO - bude použito na výrobu oddílových triček, vlastní SPACÁK a DEKA, karimatka se může hodit, ale nutná není. Ti, co nezaplatí, do 20. 6. budou již bez dalšího upozornění ze seznamu účastníků vyřazeni. Letošní I. běh našeho tábora se bude konat v duchu pravěku. Budeme rádi, pokud si děti budou moci přivézt nějaké předměty, které se k tomuto období vztahují (například náhrdelník z kostí a podobně). Samozřejmě to není nutností, jen pro lepší atmosféru. Těšíme se již brzo na viděnou.

Plátěnka 2016

Poslední zprávy 2016, už ne z Plátěnky

První běh tábora Plátěné osady 2016 skončil a my u tak jen u fotek vzpomínáme, jak jsme celých 17 dní cestovali kolem světa. Stejně jako každý rok soupeřili jednotlivci i oddíl mezi sebou a umístění na závěr tábora bylo následující:

Pořadí Název oddílu Vedoucí Praktikanti
1. Balvery Terezka Tichá Péťa Novák
2. Zinob Honzik Kašpárek Johanka Hrubá, Bolek Svoboda
3. Ecopi Týnka Vlasáková Káťa Trutnovská, Eliška Kohoutová
4. Hukoto Terezka Soběslavová Míša Stránská
5. Kilánpe Lucka Stuchlíková Martin Kolář, Tom Berg
6. Tamum Michal Věříš Honza Vaněček
7. Muler Adélka Malinová Ivanka Teslíková

Mezi jednotlivci to dopadlo takhle:

Pořadí Dívky Chlapci
1. místo Tereza Hrušková Vojta Ryp
2. místo Nikola Smutná Jan Šorm
3. místo Kateřina Knoblochová Venda Pospíšil

Opět děkujeme všem rodičům, dětem, ale i našim blízkým za to, že jsme mohli prožít krásně dny na plátěnce a těšíme se na příští rok !

Pátek 21.7.2016

Páté zprávy z Plátěnky 2016, pravděpodobně poslední

V uplynulých dnech proběhlo mnoho soutěží, které zde ani nebudeme vypisovat. Ve čtvrtek jsme vyhlásili nejlepší oddíly, dnes nás čeká vyhlášení nejlepších táborníků a závěrečný oheň. Bohužel kvuli nepřízni počasí jsme museli odvolat závěrečnou etapu, ale nudou určitě netrpíme. Pro jistotu zopakujeme informace k příjezdu dětí. Většina dětí přijede na nádraží v Novém Bydžově vlakem ve 14:15. Pro ty, kteří své děti vyzvedávají na táboře, prosíme o dodržení času kolem půl dvanácté.

Pátek 15. 7. 2016

Čtvrté zprávy z Plátěnky 2016

V pátek jsme si zahráli hru Pozor na létající hvězdice, ale večer už jsme se začali chystat na následující návštěvní den. V sobotu jsme ještě dopoledne stihli během bojové hry zachránit Tibet a po obědě už k nám začali najíždět návštěvy. Návštěvy proběhly v pohodě, bohužel nám odjeli 3 táborníci. V noci ze soboty na neděli jsme průbeh tábora zpestřili noční hrou, kdy děti pobíhaly s baterkami a hledaly odrazky se symboly. Aby to nebylo tak jednoduché, po táboře se pohybovali převlečení vedoucí, kteří občas někoho postrašili. V neděli se běžela štafeta mezi oddíly, kdy se opět ukázalo, že ne vždy silnější a starší musí vyhrát. Teplé počasí jsme využili pro závody na lodích. V pondělí jsme byli na druhém celodenním výletě. Nejstarší šli pěšky podél Jizery do Turnova a pak přejeli vlakem na plovárnu v Malé Skále. Střední jeli vlakem na nové koupaliště v Turnově a nejmladší šli přes jez a k Suchým skalám a také na plovárnu v Malé Skále. Tábor už se nám přehoupl do druhé poloviny a poslední dny budou nabité soutěžemi. Snad nám bude přát počasí.

Pondělí 11. 7. 2016

Třetí zprávy z Plátěnky 2016

Ve středu se konečně uskutečnil přetah lanem, v Rumunsku jsme si zahráli hru kříže proti upírům. Ve čtvrtek jsme vyrazli na první celodenní výlet. Nejmladší šli Riegrovu stezsku, všichni mají pochvalu za to, jak krásně a bez remcání šlapali a výlet si tak užili nejen děti, ale i jejich vedoucí. Střední kategorie vyrazila na Hrubou Skálu, přes Valdštejn okolo Hlavatice do Turnova a odtud vlakem zpět do tábora. Nejstarší jeli vlakem do Dolánek, odtud už šlapali po svých do Klokočských skal, navštívili Postojnou jeskyni a lesem zpět přes hřiště u Zrcadlové kozy a převozem přes Jizeru opět na vlak a do tábora. Určitě se podívejte na fotky. Večer necháváme volný na obnovení energie.

Čtvrtek 7. 7. 2015

Druhé zprávy z Plátěnky 2016

Po Francii jsme se přesunuli do Ruska. Dopoledne jsme zaběhli ruskou štafetu, kde jsme přenášeli text. Na posilnění jsme posvačili ruskou zmrzlinu a navečer jsme se začali chystat na přespání pod širákem. Jedna skupina si opekla buřty na Suchých skalách, druhá skupina mávala od vysílače a třetí přespala v lese. Dnes řečtí bohové sestoupili z hory Olymp. S Řeky jsem si zaběhli postřehový závod a odpoledne jsme měli v plánu přetah lanem, ale kvůli dešti jsme hráli řecké divadlo - pantomimu. I když nám každý den trošku zaprší, silné bouřky se nám vyhýbají. Všichni jsme v suchu a náladu nám nic nekazí.

Úterý 5. 7. 2015

První zprávy z Plátěnky 2016

Příchod do tábora proběhl po stezce podél řeky Jizery z Malé Skály. Po rozřazení dětí do oddílů jsme se seznámili a večer při zajahovacím ohni jsme prošli celní bránou a obdrželi cestovní pasy, do kterých jsme si obtiskli vlastní palec. Včerejšek proběhl ve znamení Velké Británie - od ranního nástupu, na který přišla "královna Alžběta", dopoledne jsme se hned vyfotili, abyste doma viděli, kolik nás tu je. Odpoledne jsme zahájili celotáborovu hru cestu kolem světa hrou směň a vytvoř, při které si cestovatelé vyrobili schránku na denní rozkazy. Den jsme zakončili typickým britským deštíkem. Dnes jsme odcestovali do Francie a celý den jsme šli po stopách růžového pantera.

Sobota 3. 7. 2016

Plátěnka 2015

Poslední zprávy 2015, už ne z Plátěnky

První běh tábora Plátěná osada skončil a nám nezbývá než při prohlížení fotek vzpomínat na uplynulé hezké chvíle a těšit se na další rok. Ke konci tábora se hodí i malé shrnutí výsledků. Kmeny i jednotlivci soutěžili mezi sebou v mnoha různých soutěžích, ve kterých záleželo nejen na sportovní zdatnosti, ale i na chytrosti, výdrži, umění spolupracovat... Kmeny tedy po velmi dramatickém boji obsadili místa takto:

Pořadí Název kmenu Vedoucí Praktikanti
1. Koror Honzik Kašpárek Johanka Hrubá, Káťa Trutnovská
2. Mao Terezka Tichá Péťa Novák, Honzik Vaněček
3. Moto Maji Matěj Vejr Denča Čapková, Hanča Nguyenová
4. Pagong Týnka Vlasáková Bára Musilová, Eliška Kohoutová
5. Foa Foa Lucka Stuchlíková Martin Kolář, Míša Stránská, Týna Věříšová
6. Maraamu Pavlik Rejthárek Terezka Soběslavová, Pája Forštová
7. Ometepe Ondra Pulec Ivanka Teslíková, Adélka Malinová

Mezi jednotlivci to dopadlo takhle:

Pořadí Dívky Chlapci
1. místo Aneta Suchánková Štěpán Daněk
2. místo Tereza Mladějovská Dominik Pulec
3. místo Bára Matoušková Bolek Svoboda

Cena sympatie: Tomáš Maco

Závěrem bychom chtěli poděkovat všem rodičům za důvěru v naši práci a péči o Vaše děti. Dětem děkujeme za krásných 14 dnů strávených na Plátěnce. Těšíme se na všechny zase příští rok!
P.S.: Sledujte naše stránky, již brzy se tu objeví přihláška na další ročník.

Neděle 12.7.2015

Páté zprávy z Plátěnky 2015

Včera proběhly závody na lodičkách, celotáborová hra Kříže v lese. Večer jsme si sbalili spacáky a šli jsme spát pod širák mimo tábor. Všichni si to moc užili. Dneska jsme hráli další novou hru na téma Získej zpět svojí vlajku. A za chvilku vyvrcholí Velká talentová soutěž.

Úterý 7. 7. 2015

Čtvrté zprávy z Plátěnky 2015

Náš tábor dále pokračuje bez větších potíží. V neděli se zrušil celodenní výlet z důvodu velkých veder a zvolili jsme klidnější program v táboře a u vody. Včera proběhla první noční hra, kdy si děti mohly vyzkoušet orientaci ve tmě. A v osobním volnu probíhá olympiáda jednotlivců v různých sportovních disciplínách. Někteří už zkouší na talentovou soutěž.

Neděle 5. 7. 2015

Třetí zprávy z Plátěnky 2015

Ve středu 1. 7. se celý tábor vydal na celodenní výlet. Nejmladší se podívali na Frýdštejn a zakončili den na koupališti v Malé Skále společně se středními, kteří šli přes Klokočské skály a ti nejstarší se prošli na Kalich a schladili se na koupališti v Železném Brodě. Jinak tábor pokračuje bez větších problémů a již teď se těšíme na zítřejší návštěvu rodičů. Znovu prosíme o dodržení časového rozvrhu návštěv mezi 14. a 16. hodinou, aby návštěvy nenarušovaly nabitý táborový program. Prosíme rodiče, aby nevozili dětem nic, co rychle podléhá vysokým teplotám a naopak neslazených vod není nikdy dost. Tropické horko zvládáme hrami ve stinném lese a každodenním koupáním v Jizeře, která se zdá každým dnem teplejší.

Pátek 3. 7. 2015

Druhé zprávy z Plátěnky 2015

Třetí den si kmeny poměřily své síly v přetahu lanem. Odpoledne proběhla oblíbená přestřelka ponožkovými bakulemi. Poněvadž teploty začínají příjemně stoupat, šli jsme se poprvé koupat k jezu. Děti se v průběhu kmenových zaměstnání věnují lezení na horolezecké stěně, lodím nebo střelbě z luku. Zítra přineseme informace a fotky z dnešního celodenního výletu po Českém ráji.

Středa 1. 7. 2015

První zprávy z Plátěnky 2015, nové táborové číslo!
+420 702 376 201

Příchod do tábora proběhl po nově postavené stezce podél řeky Jizery z Malé Skály. Po rozřazení dětí do kmenů jsme se seznámili a večer stvrdili svou kmenovou příslušnost rituálem u zahajovacího ohně, kde každému kmeni bylo přiřazeno jméno kmene a vybrána kmenová barva. Každý táborník obdržel šátek v odpovídající barvě. Druhý den jsme začali postřehovým závodem a celotáborovou hrou 13. komnata, při které už nás hřálo sluníčko.

Neděle 28. 6. 2015

Plátěnka 2014

Poslední zprávy 2014, už ne z Plátěnky

První běh tábora Plátěná osada skončil a nám nezbývá než při prohlížení fotek vzpomínat na uplynulé hezké chvíle a těšit se na další rok. Ke konci tábora se hodí i malé shrnutí výsledků. Oddíly i jednotlivci soutěžili mezi sebou v mnoha různých soutěžích, ve kterých záleželo nejen na sportovní zdatnosti, ale i na chytrosti, výdrži, umění spolupracovat ... Oddíly tedy po dramatickém boji obsadili místa takto:

Pořadí Název oddílu Vedoucí Praktikanti
1. Upíři Terezka Tichá Týnka Vlasáková, Matěj Vejr
2. Havrani Kačaba Folbergrová Denisa Čapková, Ondra Pulec
3. Jokeři Honza Kašpárek Adélka Malinová, Ivča Teslíková
4. - 5. Kostíci Míša Věříš Hanča Nguyenová, Katka Trutnovská
4. - 5. Wazovski Lucka Stuchlíková Terezka Soběslavová, Martin Kolář
6. Klauni Týnka Věříšová Katka Zvěřinová, Tom Ryp

Mezi jednotlivci to dopadlo takhle:

Pořadí Dívky Chlapci
1. místo Bára Musilová Václav Pospíšil
2. místo Bára Matoušková Petr Novák
3. místo Vanda Vávrová Tomáš Podnecký

Cena sympatie: Nelča Hübschová, Barča Kočová

Středa 30. 7. 2014

Čtvrté zprávy z Plátěnky 2014

Náš tábor dále pokračuje bez větších potíží, pouze po návštěvním dnu rodičů se objevily nevolnosti u několika dětí. V neděli jsme se vydali na druhý celodenní výlet. Nejstarší si vyšlápli na zříceninu Zbirohy a na koupaliště do Malé Skály, nejmladší děti si prošly Riegrovu stezsku do Semil a vykoupaly se v Železném Brodě a střední děti šly také Riegrovu stezsku, ale ze Semil a s nejmladšími se sešly na koupališti v Železném Brodě. Každý den je teď na programu jedna až dvě celotáborové hry. Máme za sebou už 3 bojovky, závody na lodích a mnoho dalších. Dnes nás čeká turistický závod a všechny oddíly již pilně nacvičují na zítřejší divadlení představení.

Středa 9. 7. 2014

Třetí zprávy z Plátěnky 2014

Ve středu 2. 7. se celý tábor vydal na celodenní výlet. Nejmladší se podívali do Besedických skal, střední přes Semily na Kozákov a ti nejstarší se prošli přes Klokočí a Kozákov. Jinak tábor pokračuje bez větších problému a již teď se těšíme na zítřejší návštěvu rodičů. Znovu prosíme o dodržení časového rozvrhu návštěv mezi 14. a 16. hodinou, aby návštěvy nenarušovaly nabitý táborový program. Ale ani o děti, za kterými rodiče nepřijedou, se rozhodně není nuto bát, je pro ně připraven pestrý program. Brzy se snad zase ozveme, pro množství různých her a činností ani nestíháme fotky vkládat na internet :)

Pátek 4. 7. 2014

Druhé zprávy z Plátěnky 2014

V předešlých dnech jsme stihli již několik celotáborových her a soutěží. Vypadá to, že se nám i trochu lepší počasí a přibude sluníčka. Dnes celý tábor vyrazil po různých skupinách na celodenní výlet, fotky přidáme příště.

Středa 2. 7. 2014

První zprávy z Plátěnky 2014

Tak máme za sebou téměř 2 dny tábora. Občas na nás spadlo pár kapek, ale ani to nám nezabránilo ve večerním uvítacím ohni. Teprve se rozkoukáváme, ale určitě se nenudíme. V plném proudu je už střelba lukem, různé hry i lodě. Zdravíme domů a brzy se opět ozveme.

Neděle 29. 6. 2014

Plátěnka 2013

Poslední zprávy 2013 už z domu

První běh tábora Plátěná osada skončil a nám nezbývá než při prohlížení fotek vzpomínat na uplynulé hezké chvíle a těšit se na další rok. Ke konci tábora se hodí i malé shrnutí výsledků. Oddíly i jednotlivci soutěžili mezi sebou v mnoha různých soutěžích, ve kterých záleželo nejen na sportovní zdatnosti, ale i na chytrosti, výdrži, umění spolupracovat ... Oddíly tedy po dramatickém boji obsadili místa takto:

Pořadí Název oddílu Vedoucí Praktikant
1. Penne Kačaba Folbergrová Ondra Pulec
2. Torteliny Lucka Stuchlíková Terezka Soběslavová
3. Vrtulky Terezka Tichá Týnka Vlasáková
4. Lasagne Míša Věříš Denisa Čapková
5. Špagety Týnka Věříšová Tom Ryp
6. Panzani Zdenda Šoufek Renča Hájková
7. Makaroni Romča Kašpárková Matěj Vejr, Kristýna Macháčková

Mezi jednotlivci to dopadlo takhle:

Pořadí Dívky Chlapci
1. místo Bára Musilová Petr Novák
2. místo Verča Dostálová Martin Vojtíšek
3. místo Anička Matoušková Tomáš Podnecký

Cena sympatie: Julča Černá

Pondělí 15. 7. 2013

Čtvrté zprávy z Plátěnky 2013

V neděli jsme se vydali na druhý celodenní výlet. Nejstarší si vyšlápli na rozhlednu Kopanina a pak již scházeli k zřícenině hradu Frýdštejn a na koupaliště do Malé Skály, nejmladší děti si prošli Riegrovu stezsku ze Semil a vykoupaly se v Železném Brodě a střední děti si prohédly Libereckou ZOO. Dnes jsme před oběděm stihli ještě soutěž v běhu do vrchu a odpoledne nás čekají lodě.

Pondělí 8. 7. 2013

Třetí zprávy z Plátěnky 2013

Náš tábor dále pokračuje bez větších potíží, doufáme, že se po dnešním návštěvním dnu rodičů neobjeví nevolnosti u dětí. Naše činnosti a podobně jsou asi nejvíce zřejmé z nově přidaných fotek:) .

Sobota 6. 7. 2013

Druhé zprávy z Plátěnky 2013

V předešlých dnech jsme kromě různých soutěží stihli také první celodenní výlet. Ti nejmladší se podívali do Suchých skal, Besedic a okolí, střední si prošli Riegrovu stezsku ze Semil a nejstarší si prošli část ze Zlaté stezsky Českého ráje (z Turnova přes zámek Hrubý Rohozec, skanzen Dlaskův statek do Malé Skály). Na výletě jsme na závěr málem zmokli, ale nakonec jsme to do tábora přece jen stihli v suchu. Prší nám teď skoro každý den, ale celkově jsme v suchu a máme se dobře. Zároveň prosíme rodiče, aby využívali kontakt na hlavního vedoucího pouze v případě nutnějších záležitostí. Při počtu téměř 90 táborníků není možné každý večer řešit mnoho hovorů jen k pozdravu s dětmi - každý den k nám do areálu zajíždí pošta. Děkujeme za pochopení. Za pár dní se opět ozveme.

Čtvrtek 4. 7. 2013

První zprávy z Plátěnky 2013

Tak máme za sebou téměř 3 dny tábora a zítra nás čeká první celodenní výlet. Počasí se nám už snad trochu vylepšuje, ale ani v doposud chladnějších dnech jsme se na táboře nenudili. Stihli jsme si zahrát už 2 celotáborové hry a postupně se seznamujeme s chodem tábora. Celkově probíhá vše bez jakýchkoli problémů. Zdravíme domů a brzy se opět ozveme.

Pondělí 1. 7. 2013

Plátěnka 2012

Potáborové shrnutí 2012

Co říci po táboře? Děkujeme všem dětem, jejich rodičům, a celému osazenstvu tábora za celkem bezproblémový průběh a těšíme se na rok 2013. Nakonec snad ještě pořadí oddílů, jak se umístily v celotáborové soutěži.

Pořadí Název oddílu Vedoucí Praktikant
1. Plameňáci Týna Věříšová Romča Kubátová, Týnka Vlasáková
2. Dřeváci Lucka Stuchlíková Michal Věříš
3. Pařmeni Pavel Rejthárek Terka Tichá, Vojta Bereščák
4. Démoni Kačaba Novotná Ondra Pulec
5. Černí Andělé Honza Kašpárek Týna Macháčková
6. Chipsy Zdenda Šoufek Renča Hájková

Poslední zprávy z Plátěnky 2012

Vážení rodiče. Přejeme Vám krásný večer. Příjezd dětí je plánován na cca 16:00 na vlakové nádraží do Nového Bydžova. V případě, že si pro děti budete chtít přijet sami, navštivte tábor mezi 13:00 a 14:00. Připravte se na velikou, opravdu velikou hordu špinavého prádla :)

Čtvrtek 12. 7. 2012

Třetí zprávy z Plátěnky 2012

Náš tábor dálo pokračuje bez větších potíží, pouze po návštěvním dnu rodičů se objevily nevolnosti u několika dětí. Naše činnosti a podobně jsou asi nejvíce zřejmé z nových fotek:) .

Pondělí 9. 7. 2012

Druhé zprávy z Plátěnky 2012

V předešlých dnech jsme kromě různých soutěží stihli také první celodenní výlet. Ti nejmladší se podívali do Liberce do Dinoparku, střední si prošli část ze Zlaté stezsky Českého ráje (Valdštejn, Hrubá Skála) a nejstarší si prošli okolí Suchých kal, Besedické skály. Na výletě jsme sice nazávěr trochu zmokli, ale to nám zas tak nevadilo. Prší nám teď skoro každý den, ale celkově jsme v suchu a máme se dobře.

Středa 4. 7. 2012

První zprávy z Plátěnky 2012

Tak máme za sebou skoro tři dny tábora a zatím nám počasí přeje. Svítí nám sluníčko, chodíme se hodně koupat. Stihli jsme první celotáborovou hru v lese, ve které zvítězil oddíl Plameňáků. Dnes jsme si užívali klidnějšího dne a zítra nás čeká další bojovka. Celkově probíhá vše bez jakýchkoli problémů. Zdravíme domů a brzy se opět ozveme.

Neděle 1. 7. 2012

Plátěnka 2011

Konečné pořadí oddílů 2011

Pořadí Název oddílu Vedoucí Praktikant
1. Jánošík Kačaba Novotná Ondra Pulec
2. Templáři Honza Kopřiva Terezka Tichá
3. Hobiti Honza Kašpárek Zuzka Dušková, Tomáš Novotný
4. Řezníci Romča Kubátová Kristýna Macháčková, Kuba Čížek
5. Zlatíčka Týna Věříšová Pavel Rejthárek
6. Makaroni Zdenda Šoufek Renča Hájková
7. Vikingové Lucka Stuchlíková Jakub Římal

13. 7. 2011

Dobrý den,

dnešní den byl ve znamení individuálních sportovních aktivit, kdy měly děti možnost posbírat co největší množství bodů do „nejlepšího táborníka“. Zítra nás čeká závěrečný boj o poklad, odpolední jarmark a konečné vyhodnocení oddílů a rozdělení cen mezi nejlepší táborníky při slavnostním ohni.

Návrat domů je plánován na 15.7. přibližně v 16:15 do Nového Bydžova na vlakové nádraží. Posudky o zdravotní způsobilosti a kartičku pojišťovny dětem vrátíme již v den odjezdu na táboře.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně zdraví, klíšťat apod. mi kdykoliv zavolejte. Doporučuji dětem prohlédnout hlavy kvůli vším, přestože jsme podnikli maximum pro jejich likvidaci, prohlídku jistě doporučuji. Bohužel ani letos jsme se nevyhnuli zraněním, které byly naštěstí pouze drobná a nebyla vážnější. O návštěvním dnu opustily tábor dvě děti, jedno ze zdravotních důvodů a druhé ze stesku po domově. Před třemi dny jsem také musel z tábora vyřadit jednoho táborníka za chování, které nebylo slučitelné s táborovým řádem.

Michal Pavelka

11. 7. 2011

Zdravíme všechny z druhé poloviny tábora. Počasí si s námi občas hraje jako kočka s myší, ale my jsme si s tím úspěšně poradili. Sobotní den proběhl poklidně, děti měly volnější den, odpoledne byly návštěvy. V neděli jsme vyrazili na druhý celodenní výlet. Nejmladší skupina dětí si prošla Hruboskalsko, střední skupina šla z Dolánek přes Besedice na Malou Skálu a nejstarší vyrazili na Trosky. V noci proběhla noční hra a děti měly dnes budíček až v osm hodin. Bohužel počasí je deštivé, tudíž z některých plánovaných aktivit sešlo a musíme využít náhradní program. V sekci fotek jsou k vidění další fotky.

S pozdravem Michal Pavelka

8. 7. 2011

Dobrý den,

zítra nás čeká návštěvní den, všichni jste samozřejmě zváni. Poprosím Vás o dodržení časového intervalu určeného k návštěvě, od 13:00 – 16:00, kdy si můžete děti vyzvednout a vzít je někam na kratší výlet. Během výletu Vás poprosím o střídmost při stravování. Z naší zkušenosti víme, že právě návštěvní dny jsou pro děti nejtěžším dnem pro jejich zažívací soustavu. Do tábora prosím nevjíždějte a využijte odpočívadlo při pravé straně nad táborem směrem od Turnova.

Bohužel i letos jsme na táboře objevili vši, jednalo se pouze o jeden případ vylíhlých vší a po důsledné kontrole ostatních dětí a jejich následném ošetření považuji tento problém zatím za vyřešený.

O ostatním programu, celotáborových hrách a individuálních disciplínách Vás jistě děti informují samy a pro ty z vás, co nemáte možnost děti navštívit, nabízíme další galerii fotografií.

Srdečně zdraví Michal Pavelka

6. 7. 2011

Zdravíme všechny z tábora. Počasí se nám konečně umoudřilo a konečně nastaly slunečné dny. Včerejší den proběhl ve znamení celodenního výletu. Děti byly rozděleny do tří skupin podle výkonnosti. Nejmladší táborníci spolu se středními jeli vlakem do Semil, kde se jejich cesty rozdělily. Nejmladší kategorie se vydala po Riegrově stezce směrem do Železného Brodu, kde děti navštívily sklářské muzeum. Střední výletníci šli také směrem do Železného Brodu, avšak jejich cesta vedla po žluté stezce po druhém břehu Jizery. Naši nejstarší navštívili Drábské světničky a poté si udělali okruh po červené stezce.

Dneska nám počasí opět přálo, a tak jsme hráli první bojovou celotáborovou hru „Lístky“ a odpoledne proběhl přetah lanem. Doufáme, že nám toto příjemné počasí dlouho vydrží.

Michal Pavelka

4. 7. 2011

Dobrý den,

přinášíme Vám nové fotky a informace z tábora. Včerejší den, který nám narušoval mírný déšť, jsme strávili hraním hry „aktivity“, při které se děti snažily pomocí popisu, kreslení nebo pantomimy předvést zadané slovo či slovní spojení. Slova byla rozdělena do tří kategorií podle obtížnosti od klasického povolání až po záludnější slova jako běžící mravenec. Jelikož ani odpoledne nám déšť nedovolil hraní her venku, připravili jsme pro děti soutěžní kvíz. Volné chvíle jsme zpestřili dětem hraním na kytaru se zpěvem a promítáním filmu.

Zítra nás čeká celodenní výlet, tak doufejme, že počasí se umoudří.

Michal Pavelka

2. 7. 2011

Dobrý den,

zdravím z tábora. V první řadě bych Vám rád poděkoval za bezproblémové převzetí dětí u vlaku, kdy jste všichni odevzdali v pořádku veškerou dokumentaci. Cesta proběhla bez problémů a před čtvrtou odpolední jsme byli v táboře. Děti jsou rozděleny do sedmi oddílů: (Jánošík, Hobiti, Templáři, Zlatíčka, Vikingové, Řezníci, Markomani). Při slavnostním zahájení u táborového ohně představil „šílený vědec“ celotáborovou hru, která se v letošním roce bude konat v duchu cestování časem.

Dnes byla první celotáborová hra a první rozdávání cen a diplomů. Počasí bohužel trochu zlobí, ale přestože je zima, naštěstí zatím neprší, od pondělí očekáváme zlepšení. Podívejte se na fotografie a další „várku“ můžete očekávat za cca dva dny.

Michal Pavelka

Plátěnka 2010

Výsledky celotáborové hry 2010:

Konečné pořadí Název oddílu Vedoucí Praktikant
1. Rudý péra Honza Kašpárek Kristýnka Věříšová
2. Stopaři Kačaba Novotná Zdenda Šoufek
3. Krocani Vojta Bereščák Tereza Tomsová, Katka Malinová
4. Konopnáčata Romča Kubátová Míša Věříš
5. Bizoni Honza Kopřiva Míša Šedivá
6. Divoké šelmy Lucka Stuchlíková Honzik Pultar

Výsledky jednotlivců 2010:

Umístění Dívky Chlapci
1. místo Pavlína Wágnerová Ondra Pulec
2. místo Soňa Fialová Jirka Štok
3. místo Verča Dostálová Pavel Štok

Cena sympatie: Kuba a Péťa Divišovi

12. 7. 2010

Dobrý den,

zasílám pár informací ohledně plánovaného odjezdu domů. Z tábora vycházíme okolo čtvrté hodiny odpolední do Železného Brodu na železniční nádraží. Příjezd z tábora do Nového Bydžova je plánován na 18:15, včetně příjezdu nákladního auta s věcmi. Den odjezdu je 14. 7. !!! - je to středa!!!! Zdůrazňuji!!! Fotografie jsou pravidelně aktualizovány.

S pozdravem Michal Pavelka

11. 7. 2010

Zdravíme všechny z druhé poloviny tábora. Jelikož jsou teploty venku dosti vysoké, děti jsou nuceny nosit pokrývky hlavy a neustále dodržovat pitný režim. Každou chvilku se s nimi chodíme koupat. V pátek proběhl druhý celodenní výlet. Nejmladší děti navštívily zoologickou zahradu v Liberci, střední viděly krásy Hruboskalska a nejstarší zamířily na Maloskalsko. Po celodenním výletě jsme večer viděli ukázku indiánských bubnů. Děti měly možnost si vyzkoušet, jak se na ně hraje. V sobotu jsme se opět věnovali koupání a lehkým hrám, večer následoval oheň a celotáborová hra Oddíly baví, kdy měly děti za úkol sehrát nějakou krátkou scénku. Dnešní den se také pohyboval v duchu koupání a fyzicky nenáročných her.

8. 7. 2010

Přidány nové fotky.

5. 7. 2010

Dobrý den,

zasíláme mnoho pozdravů z tábora, máme již třetinu tábora za sebou - zatím bez vážnějších úrazů či onemocnění. Jak se děti mají a jak tábor prožívají se jistě řada z Vás dozví během zítřejších návštěv. K zítřejšímu návštěvnímu dni: tábor najdete při cestě z Turnova směr Harrachov nebo Žel. Brod. Za obcí Splzov cca po 500-ti metrech na pravé straně uvidíte žlutou ceduli s nápisem Tábor plátěná osada, kousek zatím je možnost zaparkování. Prosím Vás nezajíždějte dolů do tábora!!!

Prosím, přijíždějte po půl jedné, děti si můžete odvézt z tábora, přičemž další táborový program začíná již v 15:45., v táboře Vás bude čekat vedoucí, který dítě na požádání zavolá. V případě odjezdu z tábora se u vedoucího zapíšete. Těšíme se na Vás.

S pozdravem Michal Pavelka a celý táborový tým :-)

3. 7. 2010

Dobrý den,

aktualizujeme fotografie z průběhu tábora a přinášíme několik informací.

Cesta proběhla celkem v pořádku, na táboře jsme se sešli s celkovým počtem 87 táborníků, děti jsou rozděleny do oddílů a první dny jsme strávili seznamováním se s okolím a s kolektivem, máme za sebou střelbu ze vzduchových zbraní, vystoupení divadelníků "Improliga", první celotáborou soutěž.... S vysokými teplotami bojujeme v blízkosti vody a ve stínu, snažíme se zajistit stále dostatečný příjem tekutin, chceme, aby všichni měli neustále pokrývky hlavy. V případě zdravotního problému Vás zdravotnice bude okamžitě informovat, pokud budete chtít zavolat vedoucím, prosím volejte na č.: 605402974 - p.Pavelka, nebo 775270646 zástupce HVLT Ing. Romana Kubátová, prosím volat mezi 19:00 - 20:00, srdečně zdraví Michal Pavelka

Plátěnka 2009

Datum konání: 27.6. - 11.7.2009

Tábora se zúčastnilo 82 dětí. Jak všichni dobře víme, počasí si s námi neustále hrálo tak, že téměř každý den alespoň jednou zapršelo, celkové klima, i když teplé, bylo provázeno vyšší vzdušnou vlhkostí, a poměrně rozmočeným terénem, zejména na louce pod táborem. Takové podmínky velmi vyhovují klíšťatům a letošní rok je výskyt silnější (na táboře se jednalo především o týden první), proto stále apeluji na důkladnou prohlídku a založení si vrácené zdravotní dokumentace (projevy borelií cca za 1 měsíc!!!). Během tábora nikdo vedoucím nehlásil nic o zatékání do stanu, zimě, či nedostatku suchého prádla. Co se týče problematiky teplé vody, třikrát proběhlo hromadné koupání dětí a voda (pod dozorem vedoucího) vystačila. Letošní ročník byl také obohacen o nové aktivity: trampolína (využívaná předevší menšími, stejně jako beach-volejbalové hřiště), nové tee-pee, sloužící jak na přespání, tak pro oddílové zaměstnání, kdo chtěl, mohl si vyzkoušet střelbu z kuše a z luku, jeden táborový den (třetí kritický) byl věnován první pomoci (nejen teorii, ale hlavně praktickému nácviku), ze které si každý může odnést velmi cenné informace. Ale také to byla nová celotáborová hra prolínající příběh s legendami o pokladu, který byl úkolem najít. Další novinkou bylo připojení tábora k internetu a možnost aktualizace táborového dění a poskytování informací rodičům během tábora.

Výsledky celotáborové hry 2009:

Konečné pořadí Název oddílu Vedoucí Praktikant
1.- 2. Medvídci Lucka Stuchlíková Pavel Rejthárek, Honza Pultar
1.- 2. Wochomůrky Zdenda Šoufek Domča Tomešová
3. Kameni Honza Kašpárek Kristýna Věříšová
4. Orbitky Romča Kubátová Michal Věříš
5. Vážky Kačaba Novotná Vojta Bereščák
6. Karamelky Honza Kopřiva Míša Šedivá

Mezi jednotlivci to dopadlo takhle:

Umístění Dívky Chlapci
1. místo Verča Dostálová Filip Rudzan
2. místo Petra Šoufková Ondra Pulec
3. místo Eliška Palinová Štěpán Langr

Cena sympatie: Michal Sixta

Plátěnka 2008

Datum konání: 28.6. - 12.7.2008

V roce 2008 jsme jeli již na druhý ročník našeho tábora. Velmi nás potěšilo, když k nám letos zavítalo přes 70 dětí a to jsme jich bohužel vzhledem ke kapacitě i zaměření tábora museli ještě i dost odmítnout. Byli jsme velmi rádi, že mezi dětmi bylo mnoho našich loňských táborníků, kteří se k nám vrátili i se svými dalšími kamarády. Letos jsme byli rozděleni do 6 oddílů. Opět mezi sebou soutěžili oddíly i jednotlivci, bohužel se nám letos nepovedlo úplně dobře rozdělit děti do oddílů a již od začátku tábora tak vedl a svůj náskok v podstatě již jen zvětšoval oddíl Lolci. Po 14 dech bojů vypadalo pořadí oddílů následovně:

Pořadí Název oddílu Vedoucí Praktikant
1. Lolci Pavel Rejthárek Lenka Mužíková
2. Piráti Romča Kubátová Michal Věříš, Míla Ryba
3. Šutráci Zdenda Šoufek Petra Sádková
4. Lentilky Kačaba Novotná Vojta Bereščák
5. - 6. Puberťáci Honza Kopřiva Lenka Hasicová
5. - 6. Kanci Lucka Stuchlíková Kuba Luštinec
Pořadí jednotlivců
Umístění Dívky Chlapci
1. místo Soňa Fialová Jakub Čížek
2. místo Kristýna Urbánková Martin Lejsek
3. místo Veronika Dostálová Honza Pultar

Cena sympatie: Jirka Svěcený

V letošním roce si narozdíl od loňského nemůžeme stěžovat na počasí, párkrát jsme sice zmokli, ale i to k táboru přece patří. Doufáme, že se nám i letos podařilo připravit a zorganizovat tábor k veškeré spokojenosti dětí i jejich rodičů a že na náš tábor budou děti rády vzpomínat a příští rok se opět sejdeme v takto hojném počtu. Za kolektiv vedoucích a praktikantů můžeme říct, že letos se opravdu sešel velmi dobrý kolektiv dětí a i to velmi přispělo k bezproblémovému průběhu tábora. Tyto řádky píšeme v srpnu 2008 a věřte, že už nyní se na příští rok velmi těšíme.

Plátěnka 2007

Datum konání: 30.6. - 14.7.2007

V roce 2007 jsme vlastně začali s pořádáním tábora na vlastní pěst - ač jsme v předešlých letech jezdili ve víceméně stejném složení, vyměnili jsme hlavního vedoucího, kterým se stal Michal Pavelka, a tábor se tak stal - dalo by se říci - více "náš". Přípravy tábora byly tedy velmi náročně a mnoho věcí jsme se učili víceméně v poklusu. Snad se nám ale naše předtáborové snažení vyplatilo, neboť se tábora zúčastnilo 50 dětí. Děti byly rozděleny do 5 oddílů.Oddíly i jednotlivci soutěžili mezi sebou v mnoha různých soutěžích, ve kterých záleželo nejen na sportovní zdatnosti, ale i na chytrosti, výdrži, umění spolupracovat ... Oddíly tedy po dramatickém boji obsadili místa takto:

Pořadí Název oddílu Vedoucí Praktikant
1. Sprejeři Lucka Stuchlíková Kuba Luštinec
2. Brumíci Romča Kubátová Honza Kopřiva
3. Prťky Honza Kašpárek Míša Vízková
4. Tykadla Zuzka Dušková Pavel Rejthárek
5. Háďáci Kačaba Novotná Vojta Bereščák

Mezi jednotlivci to dopadlo takhle:

Pořadí Dívky Chlapci
1. místo Dominika Tomešová Honza Pultar
2. místo Lenka Bartáková Ondra Pulec
3. místo Veronika Dostálová Matěj Jirout

Cena sympatie: Aleš Sochůrek

I přes nepřízeň počasí se tábor vydařil a dětem i všem ostatním se u nás snad líbilo. Doufáme, že se příští rok opět sejdeme v tak dobré partě kamarádů a snad se nám tábor v roce 2008 vydaří ještě lépe než ten letošní.

Aktuality

20. 12. 2022

Dočkali jste se, v menu INFO 2023 konečně informace k přihlašování na I. běh 2023.

9. 12. 2022

Přečtěte si, jak probíhala na počátku prosince akce Pohodové vyběhnutí 2022 - více info na Z D E. A již teď prozradíme, že se můžete těěšit na další ročník Pohodového vyběhnutí 2.12.2023.

29. 11. 2022

Přijdtě s námi ukončit běžeckou sezonu 3.12.2022 ve Skřivanech - více info na Pohodové vyběhnutí 2022.

22. 7. 2022

Na Info 2022 si můžete přečíst poděkování k letošnímu uplynulému táboru...

13. 7. 2022

Na Info 2022 informace k vyzvedávání dětí z tábora...

Tábor 2023

Středověk


Cena: 6300 Kč
Termín: 1. 7. - 14. 7. 2023
Věk účastníků: 7 - 16 let
Elektronická přihláška
Informace k uhrazení

Fotogalerie

Fotky 2022 - odkaz prvniplatenaosada.rajce.idnes.cz

Jméno: Platenka

Heslo: odesláno emailem

Logo NFNB

TOPlist

 

Copyright © 2016; Ing. Romana Kašpárková, Týna Věříšová